SIEMENS西門子>燃?xì)馊紵刂破?LMO14.111C2
SIEMENS西門子燃?xì)馊紵刂破鱈MO14.111C2
- 產(chǎn)品型號: LMO14.111C2
- 產(chǎn)品描述: SIEMENS西門子燃?xì)馊紵刂破鱈MO14.111C2
- 咨詢電話: 025-83704820,83705420
全國服務(wù)熱線:
000-000-0000SIEMENS西門子燃?xì)馊紵刂破鱈MO14.111C2
全國服務(wù)熱線:
000-000-0000LMO44系列燃油燃燒器控制器
品牌:SIEMENS(西門子)
產(chǎn)地:德國
產(chǎn)品介紹
LMO44...大于30Kg/h,并用于固定式直燃空氣加熱器
The LMO... burner controls are designed for the start-up and supervision of single- or 2-stage forced draught oil burners in intermittent operation.
Yellow-burning flames are supervised with photoresistive detectors QRB..., blueburningflames with blue-flame detectors QRC...In terms of housing dimensions, electrical connections and flame detectors, the LMO...are identical to the LOA... oil burner controls.
Forced draught oil burners conforming to EN 267
LMO44... for stationary direct-fired air heaters
Burner controls for use with atomization oil burners of monoblock design conformingto EN 230
Detection of undervoltages
Electrical remote reset
Contact for oil pre-heating
Monitoring of time for oil pre-heating
Accurate and reproducible program sequence thanks to digital signal handling
Controlled intermittent operation after 24 hours of continuous operation
Limitation of the number of repetitions
Multicolour indication of fault and status messages
型號表
| 型號 | 額定電壓 | 電磁閥數(shù) | 燃燒器出力 | 預(yù)熱器接口 | 工作時間 | 類似型號 | |||||
| tw | t1 | TSAm | t3 | t3n | t4 | ||||||
| LMO14.111A2 | AC230V | 1 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 10s | - | LOA24.171B27 |
| LOA26.171B27 | |||||||||||
| LOA36.171A27 | |||||||||||
| LMO14.111A1 | AC110V | 1 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 10s | - | LOA24.171B17 |
| LMO14.113A2 | AC230V | 1 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 3s | - | LOA24.173A27 |
| LMO24.111A2 | AC230V | 2 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 10s | 15s | LOA24.171B27 |
| LOA26.171B27 | |||||||||||
| LOA36.171A27 | |||||||||||
| LMO24.111A1 | AC110V | 2 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 10s | 15s | LOA24.171B17 |
| LMO24.113A2 | AC230V | 2 | <30kg/h | 有 | 5s | 16s | 10s | 15s | 3s | 15s | LOA24.173A27 |
| LMO24.011A2 | AC230V | 2 | <30kg/h | 有 | 5s | 6s | 10s | 5s | 10s | 15s | LOA24.571C27 |
| LMO44.255A2 | AC230V | 2 | >30kg/h | 有 | 5s | 26s | 5s | 5s | 25s | 5s | LOA44.252A27 |
| TSAm:最大點火安全時間 | |||||||||||
| tw:等待時間 | |||||||||||
| t1:預(yù)吹掃時間 | |||||||||||
| t3:預(yù)點火時間 | |||||||||||
| t3n:點火過程時間 | |||||||||||
| t4:從火焰信號到釋放的內(nèi)部循環(huán)時間 | |||||||||||
技術(shù)參數(shù)
| 主電壓 | AC230V +10%/-15% |
| AC110V +10%/-15% | |
| 主頻率 | 50...60Hz ±6% |
| 外部保險絲 | 5A |
| 功率 | 12VA |
| 重量 | 200g |
| 保護(hù)等級 | IP40 |
| 連線長度 | 最大3M(100pF/m) |
| 電眼連線長度 | 20M |
| 額定電流LMO14...LMO24.../LMO44...端子15A5A端子3,83A5A端子4,5,6,101A1A | |
環(huán)境條件
| 運輸環(huán)境 | IEC 721-3-2 |
| 內(nèi)部條件 | class 2K2 |
| 溫度范圍 | -30...+70oC |
| 濕度 | <95% |
| 運行環(huán)境 | IEC 721-3-3 |
| 內(nèi)部條件 | class 3K5 |
| 機(jī)械條件 | class 2M2 |
| 溫度范圍 | |
| LMO14.../LMO24... | -5...+60oC |
| LMO44... | -20...+60oC |
| 濕度 | <95% |
| 不得進(jìn)水 | |